Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2013-06-12 15:42:46

 krolikzr550

Użytkownik

Skąd: Nowa Sól
Zarejestrowany: 2013-05-27
Posty: 18
Punktów :   
Motocykl: ZR 550

problem z obrotami...

...jeżeli temat już gdzies był to z góry sory, przeszukałem ale nie znalazłem tego o czym chce napisac... postaram się wytlumaczyc to najjasniej jak potrafie ... a wiec tak, dzisiaj odebrałem maszyne od mechaniora, miałem rozdupcone gaźniki, po synchronizacji i czyszczeniu, kompletnie nie schodzil z obrotow zarl chyba 12l, zakupiłem nowe"uzywane" gaźniki i mechanik z 2 par zrobil 1 wybral najlepsze membrany itd. teraz jest o niebo lepiej ale wydaje mi się ze i tak wolno schodzi, czy u was od razu po przekręceniu manetki momentalnie schodzą w dol? jestem kompletnie załamany bo myslalem ze już wszystko będzie git...mechanik powiedział ze gaźniki wygladaja ok i po prostu motocykl trochę już wysluzony, poprzedni wlasciciele za bardzo o niego nie dbali i lepiej schodzil z obrotow nie będzie...nigdy wcześniej nie slyszalem innego zephyra datego moje zamartwiające się pytania...ogolnie na maxa się naczytałem o kulturze pracy tych silnikow i wszędzie jest napisane to samo, ze chodza niezaciekawie, mechanik powiedział ze stukanie to przeniesienie napedu, czy tym tez mam się martwic, w remont wsadziłem już tyle szmalu, ze jak jeszcze mam inwestować w przeniesienie napedu, to już na bank odpuszczam i sprzedaje go za grosze....proszę o jakas pomoc, podpowidz, może jest ktoś z okolic co jeździ zephyrem i przejazdem posluchalby mojego ?


... nie ganiaj za ludźmi, bądź sobą, rób swoje i pracuj cieżko. Odpowiedni ludzie - Ci którzy naprawdę pasują do twojego życia pojawią się sami i zostaną ...

Offline

 

#2 2013-06-12 17:20:20

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6450
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: problem z obrotami...

Linka cofania gazu dobrze poprowadzona?? moze sie blokuje gdzies?  Od tego można zacząć szukac...
wrzuc krotki filmik na jutuba jak schodzi z tych obrotow, ai specjalisci na pewno stwierdza co i jak


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#3 2013-06-12 17:32:29

 krolikzr550

Użytkownik

Skąd: Nowa Sól
Zarejestrowany: 2013-05-27
Posty: 18
Punktów :   
Motocykl: ZR 550

Re: problem z obrotami...

ale patrzyłem na gaźniki, tam gdzie chodzi ta linka i wszystko się rusza tak jak ruszam manetka reaguje na kazde lekkie ruszanie, nie widać żeby na chwile gdzies się wieszala, chyba ze zle patrze...mechanik mowil ze momentalnie przepustnice się zamykają, kurde pekam się grzebać przy tych linkach bo nawet nie wiem co i jak jeszcze gorzej cos spierdole   ide robic filma i przy okazji posłuchacie tego dzwieku silnika

mój debiut filmowy, przepraszam za jakość i obrot, ale padala mi bateria...

http://www.youtube.com/watch?v=OnDlEa_F … e=youtu.be

a nizej filmik pracy silnika, dodam ze luzy zaworowe wyregolowane, lancuszek rozrządu w normie, walil kosz sprzeglowy-naprawilem, myslalem ze to przez nierówne obroty-wymieniłem cale gaźniki...co tak wali

http://www.youtube.com/watch?v=eAaCtOG3DaE

Ostatnio edytowany przez krolikzr550 (2013-06-12 18:16:58)


... nie ganiaj za ludźmi, bądź sobą, rób swoje i pracuj cieżko. Odpowiedni ludzie - Ci którzy naprawdę pasują do twojego życia pojawią się sami i zostaną ...

Offline

 

#4 2013-06-12 18:34:34

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6450
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: problem z obrotami...

A moze pogrzebane jest na srubce od wolnych obrotow? ja kiedys tez pokrecilem i wtedy wolniej schodzil z obrotow...sprobuj ja delikatnie wyregulowac... filmikow jeszcze nie widzialem - pisze z tel...


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#5 2013-06-12 19:03:24

 5eba

Złoty Zlotowicz                          Administrator

Skąd: Grajewo/Podlasie
Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 1717
Punktów :   
Motocykl: 1100 '93

Re: problem z obrotami...

obroty deczko za wolno spadaja. stukanie na silniku wiadomo lancuszek. u mnie troszke kulturalniej pracuje, ale tez go slychac. tak jak Palasz pisal popatrzylbym czy linka od gazu odpuszcza bez zadnych oporow.


Zephyr 4ever

Offline

 

#6 2013-06-12 19:21:18

 krolikzr550

Użytkownik

Skąd: Nowa Sól
Zarejestrowany: 2013-05-27
Posty: 18
Punktów :   
Motocykl: ZR 550

Re: problem z obrotami...

...no wlasnie odpuszcza bez oporow, jak lukam w gaźniki to widać ze przy nich linka reaguje tak samo jak ruch manetka


... nie ganiaj za ludźmi, bądź sobą, rób swoje i pracuj cieżko. Odpowiedni ludzie - Ci którzy naprawdę pasują do twojego życia pojawią się sami i zostaną ...

Offline

 

#7 2013-06-12 19:52:30

 Jasiu

Użytkownik

4814871
Skąd: Myszkow
Zarejestrowany: 2010-05-17
Posty: 341
Punktów :   12 

Re: problem z obrotami...

bardzo wolno schodzi, spróbuj obniżyć obroty do około 1000 i zobacz wtedy, jak nie pomoże a linki rzeczywiście są ok to zmień mechanika na takiego, który potrafi wyregulować gaźniki.


'93 Kawasaki ZR 1100 Zephyr
'79 Kawasaki KZ 1000 MK2

Offline

 

#8 2013-06-12 20:03:55

 krolikzr550

Użytkownik

Skąd: Nowa Sól
Zarejestrowany: 2013-05-27
Posty: 18
Punktów :   
Motocykl: ZR 550

Re: problem z obrotami...

ja pierd...le, mechanik niby jeden z najlepszych w okolicy...to możliwe ze te gaźniki które kupiłem tez sa spierdol...e... to jest 3 mechanik...stracilem wszystkie możliwe oszczednosci...nie mam już nic i pierdo...e nic już nie robie, jezdze dopóki się nie rozsypie...

Ostatnio edytowany przez krolikzr550 (2013-06-12 20:04:22)


... nie ganiaj za ludźmi, bądź sobą, rób swoje i pracuj cieżko. Odpowiedni ludzie - Ci którzy naprawdę pasują do twojego życia pojawią się sami i zostaną ...

Offline

 

#9 2013-06-12 21:03:54

 fatmaxx

Użytkownik

9541721
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2012-12-10
Posty: 77
Punktów :   
Motocykl: ZR750B

Re: problem z obrotami...

Schodzi z obrotów jak cwajtakt
Skoro jak piszesz żre z 12 litrów, to może coś jest nie halo z ssaniem. Na ssaniu są podoobne objawy. Zobacz, czy cofa ci się bez problemu manetka gazu. Przy uszkodzonej lince jest podobnie. Ja tak miałem, że miałem w zephyrku coś w rodzaju wieśniackiego tempomatu, czyli w czasie jazdy po odkręceniu na x obrotów mogłem spokojnie prawą ręką podrapać się po jajach, a każdy facet wie, że trochę schodzi czasu na taki zabieg. Okazało się któregoś pięknego dnia, że strzeliła mi  uszkodzona linka i tyle było z jazdy. Problem z obrotami miałem też jak po zimowaniu cały syf ze zbiornika poszedł w gaźniory i przepustnice się opuszczały bardziej pod wpływem wibracji niż pod naporem sprężyny, ale Ty podobno masz gaźniki po refreszu, więc możnaby to wykluczyć.

Offline

 

#10 2013-06-13 08:50:06

 krolikzr550

Użytkownik

Skąd: Nowa Sól
Zarejestrowany: 2013-05-27
Posty: 18
Punktów :   
Motocykl: ZR 550

Re: problem z obrotami...

no wlasnie gdy krece manetka i patrze na linke przy gaźnikach jak pracuje, to pracuje wlasciwie, reaguje dokładnie tak samo jak ruszam manetka, wygląda, ze nic się nie blokuje...


... nie ganiaj za ludźmi, bądź sobą, rób swoje i pracuj cieżko. Odpowiedni ludzie - Ci którzy naprawdę pasują do twojego życia pojawią się sami i zostaną ...

Offline

 

#11 2013-06-13 09:13:08

 JONy

Srebrny Zlotowicz

Skąd: Magnuszew
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 936
Punktów :   14 
Motocykl: 550,750,1100,ZR7...były

Re: problem z obrotami...

krolikzr550 napisał:

ja pierdo...e nic już nie robie, jezdze dopóki się nie rozsypie...

I to jest właściwe podejście do tematu... po prostu trochę go rozjeździj. Czasami trzeba konkretnie dać w pi...de i potrafi sie wszystko samo ułożyć. Wiem z doświadczenia


to nie prędkość zabija.... tylko nagłe zatrzymanie..

Offline

 

#12 2013-06-13 09:59:42

 frankie

Użytkownik

37007
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-03-16
Posty: 375
Punktów :   

Re: problem z obrotami...

Też mam ten problem. Z dwóch gaźników zbudowany jeden "niby porządny". Jałowe trzyma dobrze, nie zdycha itp. ale z wyższego też schodzi bardzo wolno. Linki rolgazu można wykluczyć, ssanie tym bardziej. Zastanawiam się czy może jakoś z mieszanką nie jest problem albo jakieś lewe powietrze dostaje.

Offline

 

#13 2013-06-13 13:20:01

 Pudelski7

Zlotowicz                                    Moderator

Skąd: Jasło
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 1848
Punktów :   26 
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: problem z obrotami...

Gdzies lewe powietrze ciągnie i zawór iglicowy nie opada zaraz po zamknieiu przepustnicy. Wyciągcie gazniki rozmontujcie j na czesci pierwsze i wymiencie wszystkie gumoze uszczeleczki oringi itd. poleam zabrac uszczeli z jdnego gaznika do sklpu z oringami am sprzedawca Ci dobirze dobre uszczelki. Najprosrzym sposobm sprawdzenia czy nie ciagnie lwgo powietrza jest wlanie odrobiny benzyny do buelki z rozpylaczem (np. po plynie do okien) i psikniecie na gazniki jesli moto podniesie obroty lub zdechnie to ciagnie lewe powitrze.


motocykl jest najlepszy, bo zapewnia wspanialy kontakt ze wszystkim.
Doświadcza sie przyrody, smakuje kultury odwiedzanych krajow,
na wlasnej skorze doswiadcza sie kaprysow przyrody, wiatru, deszczu. Przeżycie jest pelniejsze...
http://www.motostat.pl/user_images/7652/icon3.png

Offline

 

#14 2013-06-13 15:04:15

 PalaszD

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

1040198
Call me!
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 6450
Punktów :   40 
Motocykl: ZR1100, GTR1400, Ogar200
WWW

Re: problem z obrotami...

ponizej wiadomosc od Yamamoto - nie ma dostepu do neta wiec napisal mi smsa
Napisz na forum krolikowi550 odpowiedz na post:Moze byc cos z podcisnieniem.Zdejmij zbiornik.ZostanaCi dwa wezyki paliwowe.Grubszy dostarcza paliwo,cienszy to podcisnienie.Najpierw sprawdz czy wszystkie sa wpiete. Do grubszego wsadz duza strzykawke bez tloczka jako mini zbiornik paliwa.Cienszy to podcisnienie. Najpierw zatkaj np srubka ten cienki wychodzacy z kranika.Potem on sie rozdziela na dwa skrajne gazniki tez zdejmij i zatkaj skrajne krocce.l


Kawasaki Zephyr - jedyny słuszny

Offline

 

#15 2013-06-13 17:25:46

 krolikzr550

Użytkownik

Skąd: Nowa Sól
Zarejestrowany: 2013-05-27
Posty: 18
Punktów :   
Motocykl: ZR 550

Re: problem z obrotami...

dzięki wszystkim za pomoc, na chwile obecna będę jezdzil tak jak jest, ale caly czas się będę rozgladal za innymi gaźnikami w pobliżu, żeby wlozyc i w razie czego oddac, bo najprawdopodobniej te które kupiłem tez sa spierdol...ne i przepustnice puszczają odrobine lewego powietrza...


... nie ganiaj za ludźmi, bądź sobą, rób swoje i pracuj cieżko. Odpowiedni ludzie - Ci którzy naprawdę pasują do twojego życia pojawią się sami i zostaną ...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zephyr.pun.pl stomatolog Szczecin BoĂŽte de vitesses manuelle www.serwischlodniczy.szczecin.pl