Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2010-09-29 19:30:09

 Radasso

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 2010-09-05
Posty: 26
Punktów :   
Motocykl: Kawasaki Zephyr 750

Dławienie podczas jazdy

Witam
Mam taki problem z Zefirkiem: mianowicie podczas jazdy zaczyna mi się dławić ! wymieniałem niedawno gaźniki ponieważ w poprzednich dwie membrany podciśnieniowe przepustnic były uszkodzone więc bardziej opłacało się znaleźć całe gaźniki niż kupować membrany z przepustnicami :] gaźniki zostały wyczyszczone i zsynchronizowane kiedy moto stoi wszystko jest Ok. normalnie wkręca się na obroty tak jak powinien natomiast kiedy jadę zaczyna się dławić tak od 4 do 5,6 tyś obrotów!! Nie wiem co jest grane !!??!! gaźniki jak tylko do mnie dotarły zaraz sprawdziłem przepustnice trochę się zacinały ale po pewnym czasie chodziły normalnie – chyba że moto z którego zostały wymontowane sporo stało i przepustnice rzeczywiście nie chodzą tak jak trzeba. Czy ktoś z Was szanowni koledzy spotkał się z czymś takim ??

pozdrawiam

Offline

 

#2 2010-09-29 21:47:31

krowa

Użytkownik

Skąd: Grodzisk Maz
Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 230
Punktów :   

Re: Dławienie podczas jazdy

Ja miałem coś takiego. Na biegu jałowym nie było żadnych problemów. Motor się ładnie wkręcał w obroty i z nich schodził. Natomiast pod obciążeniem, wyglądało tak, jakby miał założoną blokadę. Obrotomierz dochodził do 4 -6 tyś i dupa. U mnie skończyło się to wymianą głównej dyszy.

Jeśli jesteś pewien, że to wina gaźników - to musisz ja jeszcze raz rozłożyć i upewnić się że wszystko podzespoły są drożne, dysze nie uszkodzone i dobrze skręcone. Polecam poradnik:
http://www.zephyr-zone.com/cgi-bin/yabb … 1188689677

Offline

 

#3 2010-10-02 19:08:21

 Radasso

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 2010-09-05
Posty: 26
Punktów :   
Motocykl: Kawasaki Zephyr 750

Re: Dławienie podczas jazdy

Witam
Sprawdziłem dysze i wszystkie są drożne na wszelki wypadek przełożyłem ze starego gaźnika i problem nie znikł, przełożyłem więc cały gaźnik ten który był oryginalnie z dyszami od niego wsadziłem tylko membrany podciśnieniowe z drugiego gaźnika i nic…………. Cały czas to samo ale pojawił się jeszcze jeden problem akumulator co chwila pada a raczej nie ma siły kręcić i rozrusznik się ślizga ?? nie wiem co jest grane i najgorsze jest to że nie wiem gdzie szukać problemu jeśli macie jakieś sugestie to będę wdzięczny
Pozdrawiam

A czy takiego zamieszania mogą narobić źle podpięte wężyki od ssania ?? wiem że to głupie pytanie ale spojrzałem na zdjęcie gaźników w necie i wężyki od ssania są zupełnie inaczej podpięte niż u mnie!! Myślicie że to może mieć jakiś związek?? w sumie gaźniki zasilane są jakby nie patrzeć podciśnieniowe może złe podpięcie coś tam pierdzieli ??

Ostatnio edytowany przez Radasso (2010-10-02 20:08:13)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Konstancin-Jeziorna http://pieceoftaart.online ciechocinek hotele