Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


#1 2011-07-18 21:55:42

picio84

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-18
Posty: 2
Punktów :   

wężykowanie przy 140 km/h i więcej

Witam niedawno stałem się posiadaczem Zephyra 550 z 1999 roku. Jest to mój pierwszy moto i mam pytanie. Przy prędkości około 140 km/h  i więcej przy bocznym podmuchu wiatru motor zaczyna jakby wężykować da sie to opanować ale nie chciałbym w tym momencie przejeżdzać przez jakąś nierówność na drodze. Czy ten model tak ma zawsze? Dodam że wymieniłem już z tego względu przednią opone i wyważyłem oraz dokręciłem łożysko główki ramy teraz zastanawiam się nad usztywnieniem przedniego amortyzatora ale z tego co wiem wszystkie maja miękkie zawieszenie ale nie wiem czy we wszystkich się tak dzieje jak w moim. Pozdrawiam

Offline

 

#2 2011-07-18 22:56:14

 wojt70

Użytkownik

60654302
Zarejestrowany: 2011-05-15
Posty: 518
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550

Re: wężykowanie przy 140 km/h i więcej

nie powiem czy wszystkie tak maja ,sam jechałem parę razy i to krótko powyżej 130 bo za mocno wieje,ale po wymianie sprężyn dużo lepiej,pewniej mi się prowadzi,nie chcę tu robić reklamy sprężyn progresywnych,bo być może zmiana oleju na 15W da podobny efekt ,ale warto o to zadbać,co się zmieniło ,motor nie przysiada przy zmianie biegów,no nie o tyle co wcześniej, lepiej się hamuje,plecaczek nie fika już jak worek he he ,to zasługa również bagażnika,ogólnie przód mam w tej chwili pod kontrolą ,wcześniej było lepiej z tyłem,napisz jeszcze jaki masz przebieg ,mój ma 35tys., i walnięty tylny amortyzator z prawej strony to też może sie składać na gorsze zachowanie,poza tym zalecane są opony tej samej firmy i w fabrycznym wymiarze ,pozdro

Offline

 

#3 2011-07-19 08:47:50

krowa

Użytkownik

Skąd: Grodzisk Maz
Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 230
Punktów :   

Re: wężykowanie przy 140 km/h i więcej

Sprawdź:
1. Koła - czy są wyważone (przód i tył) i opony - nie mają jakiś gulek.
2. Łożyska na kołach.
3. Łożyska główki ramy.
4. Łożyska wahacza.
5. Osiowość kół.

Ja ma podobny problem jak puszczam kierownicę przy 70 - 80 km/h, też mi wężykuje ale nie mam pojęcia dlaczego . . . ?!

Ostatnio edytowany przez krowa (2011-07-19 08:48:57)

Offline

 

#4 2011-07-19 13:51:36

 wojt70

Użytkownik

60654302
Zarejestrowany: 2011-05-15
Posty: 518
Punktów :   
Motocykl: Zephyr 550

Re: wężykowanie przy 140 km/h i więcej

tego co krowa napisał nie sprawdzaj skoro mu i tak wężykuje he he,a na poważnie to jak łożyska główki ramy do wymiany ,pykają przy gwałtownym hamowaniu,amorek z tyłu też,opona tylna łysa i do 80 km., bez trzymania nic się nie dzieje,powyżej raczej też nie tzn., już z rękami na fajerze na pewno nie,w sobotę lub niedzielę poganiam poza miastem więc zobaczę przy większej prędkości,mój poprzedni motorek był bardzo wrażliwy na ciśnienie w oponach...ale to na pewno sprawdzaliście,po tym co już zrobiłeś i co napisał krowa zostaje Ci obadać obręcz przednią,ale jak zmieniali ci laczka to chyba widzieli co jest za felga,tylne koło ,opona tylna,wahacz,łożyska kół
ps.krowa jak sprawdzić łożyska wahacza?

Offline

 

#5 2011-07-20 19:31:58

picio84

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-18
Posty: 2
Punktów :   

Re: wężykowanie przy 140 km/h i więcej

No ok jeszcze będę działał . Przebieg mam mały bo 20000km i moto był zblokowany do 7000 obr/min ( jakieś Niemieckie przepisy na kategorie mniejsza) dopiero ja go odblokowałem dlatego pytałem czy może one tak maja, nie jest to jakiś straszny objaw bo nie węzykuje przez cały czas wystarczy dać mu chwilke i wszystko wraca do normy nawet bez mojej pomocy.  Z wszystkich rzeczy których jeszcze nie zrobiłem to usztywnienie przedniego amortyzatora. Co zauważyłem to to że jak tylko odpuszcze gaz i przysiądzie przód motor przestaje weżykować tak samo nie mam tego objawu z pasażerem. Ciekawe jest to ze zawsze zaczyna sie dopiero od 140 wzwyż. Może to taka konstrukcja ramy jest, ale napewno lepiej byłoby usztywnić przedniego amora bo jest stanowczo za miekki. ( co do postu wczesniej, wymieniłem przednia opone na rozmiar taki jaki zaleca producent z tym ze z mniejszym indexem predkosci bo do 180km/h ale i tak tyle nie bede latal nim, no moze raz na ruski rok). Pozdrawiam

Offline

 

#6 2011-07-25 09:30:39

 pablor1

Nowy użytkownik

Skąd: Gdansk
Zarejestrowany: 2011-06-16
Posty: 9
Motocykl: ZR 750 C2 1992

Re: wężykowanie przy 140 km/h i więcej

Mi, subtelne wężykowanie pojawia się kiedy jadę z plecakiem na plecach. Kiedy ten sam plecak zapnę siatką do kanapy jest o niebo lepiej, efekt praktycznie znika. Nikogo jeszcze nie woziłem więc nie wypowiem się kwestii

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
UbytovĂĄnĂ­ Atlantic City Dahn wellness spa hotel Ciechocinek