Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


  • Index
  •  » Warsztat
  •  » Luz i delikatne stukanie przy ośce przedniego koła

#1 2018-05-12 21:57:54

 paweł8112

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-02
Posty: 31
Punktów :   
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Luz i delikatne stukanie przy ośce przedniego koła

Witam wszystkich !
Mam problem z moim zephyrem 1100 . W piątek 18 maj ruszam do Polski na kołach z Anglii . Przede mną 1500km. Dzisiaj przy pakowaniu motocykla i ogólnym sprawdzeniu przed wyjazdem przez przypadek usłyszałem delikatne pukanie na przednim kole . Przez chwile myślałem ze to łożysko na główce ramy ale to nie to bo jest nowe. Okazuje się że jak ruszę w powietrzu kołem na boki czuć delikatne pukanie i luz . Ewidentne jakby łożysko w przednim kole. Teraz do sedna . Jest za późno na wymianę tego bo jestem kierowcą tira i nie będę miał kiedy wymienić to. Czy może się to rozsypać podczas takiego dystansu ? Zatrzeć czy coś w tym stylu ? Nie jest to ogromny luz ale jednak delikatnie czuje i już mam lęki ... jak pech chce zawsze musi się coś urodzić w ostatniej chwili . Proszę o radę bo może ktoś z was miał taką usterkę i wie czy to jest niebezpieczne . Pozdrawim wszystkich i i proszę o odpowiedź.

Offline

 

#2 2018-05-13 07:00:39

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2629
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Luz i delikatne stukanie przy ośce przedniego koła

Ciężko jednoznacznie stwierdzić ile wytrzyma, bo nie wiem jak długo już tak jeździsz. Z regóły łożyska nie rozsypują sie odrazu tylko stopniowo. Wymiana go zajmuje komuś z pojęciem mechanicznym ok godziny więc ja bym to zrobił dla spokojnego sumienia. Jeśli lubisz dreszczyk emocji to możesz spróbować jechać jednak co 150-200 km zatrzymuj się i sprawdzaj czy luz się nie pogłębia.


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#3 2018-05-13 18:16:34

 paweł8112

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-02
Posty: 31
Punktów :   
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Luz i delikatne stukanie przy ośce przedniego koła

Witam !
Luz pojawił się na teraz . Na początku sezonu zrobiłem serwis motocykla olej,filtry i chłodnice oleju wymieniałem bo zaczęła cieknąć . Sprawdzam takie życzy bo wcześniej wymieniałem łożyska w tylnym wahaczu . Tam był straszny luz i pojawił się po jednej dużej trasie . Teraz przednie koło . Jak pisałem wyżej nie dam rady tego wymienić bo wyjeżdżam w poniedziałek w trasę i wracam w piątki . W piątek po pracy ruszam do Polski . Czyli czeka mnie trasa z sercem na ramieniu . Pozdrawiam

Offline

 

#4 2018-05-13 19:09:55

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2629
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Luz i delikatne stukanie przy ośce przedniego koła

To uważaj na siebie i daj znać ja dojedziesz. Choć może dobrze byłoby zostawić motor w jakimś warsztacie i odebrać to w piątek przed wyjazdem.


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#5 2018-05-25 20:31:02

 paweł8112

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-02
Posty: 31
Punktów :   
Motocykl: Kawasaki Zephyr 1100

Re: Luz i delikatne stukanie przy ośce przedniego koła

Cześć !
Dojechałem do Polski bez problemu z tym luzem . Motocykl został w PL . W sierpniu muszę wymienić łożyska w tym kole . Poza tym na odcinku 1450km super . Zephyr 1100 na takie trasy sprawdza się idealnie . Dystans męczący ale do zrobienia. . Pozdrawiam

Offline

 

#6 2018-05-26 00:01:18

 rafi068

Platynowy Zlotowicz

Skąd: Białężyn <PZ>
Zarejestrowany: 2015-03-20
Posty: 1284
Punktów :   20 
Motocykl: Zephyr 550

Re: Luz i delikatne stukanie przy ośce przedniego koła

Brawo Ty Zephyr to wdzięczna maszyna. Zawsze dowiezie Cie na miejsce, nawet jak niedomaga

Offline

 

#7 2018-05-26 07:05:38

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2629
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: Luz i delikatne stukanie przy ośce przedniego koła

Pogratulować Jednak potwierdza się że Zephyr dojedzie zawsze i wszędzie.


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 

#8 2018-05-26 21:01:12

 Panda

Srebrny Zlotowicz

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2014-08-26
Posty: 424
Punktów :   
Motocykl: Śprycha

Re: Luz i delikatne stukanie przy ośce przedniego koła

Pięknie

Offline

 
  • Index
  •  » Warsztat
  •  » Luz i delikatne stukanie przy ośce przedniego koła

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
UbytovĂĄnĂ­ Bad Koetzting ehotelsreviews.com fumigacja kościoła ciechocinek sale konferencyjne https://f-gazy-on-line.pl/