Ogłoszenie

Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu forum.


  • Index
  •  » Warsztat
  •  » GPZ 550 podłączenie gaźników z kranikiem podciśnieniowym

#16 2022-09-29 10:06:55

 rafi068

Platynowy Zlotowicz

Skąd: Białężyn <PZ>
Zarejestrowany: 2015-03-20
Posty: 1284
Punktów :   20 
Motocykl: Zephyr 550

Re: GPZ 550 podłączenie gaźników z kranikiem podciśnieniowym

Co do zdjęć to korzystam z fotosik.pl zakładasz tam konto, tworzysz folder a potem wszystko zgodnie z instrukcjami.

Offline

 

#17 2022-10-03 23:31:42

Przemo82

Użytkownik

Zarejestrowany: 2022-09-25
Posty: 12
Punktów :   
Motocykl: GPZ KZ 550 H2

Re: GPZ 550 podłączenie gaźników z kranikiem podciśnieniowym

Ok.   Nie wytrzymałem ciśnienia i w tą sobotę, po porządnym rozgrzaniu silnika ( przejażdżka, a jak :-) ok. 10 km ), podjąłem się samodzielnej regulacji śrubami "piloty". 

Panie i Panowie.  Maszyna działa jak należy !!!  Śruby miałem wykręcone od 2 do 3 obrotów.  Po dokładnym spisaniu sobie wszystkiego, zrobieniu rysunku powykręcałem te śrubki.  Widzę, że oringi na nich są ok więc wkręciłem je na max, następnie wykręciłem o 1,5 obrotu.   W międzyczasie delikatnie odkręciłem śrubę regulacji przepustnic ( tą centralną pod gaźnikami ).  Już widziałem efekt.  Silnik szybko schodził z obrotów, lecz gasł.  Tak długo szukałem "środka", aż znalazłem.  Finalnie śruby "pilotów" mam wykręcone o ok. 3,2 obrotu.  Moto reaguje na gaz, nie gaśnie, szybko schodzi z obrotów.   Jest jak 14 lat temu...   :-) 

Teraz tylko dla spokojności przydałaby się synchronizacja gaźników, czego nigdy nie robiłem.   Ale myślę, że przez zimę moto oddam do specjalisty a przy okazji sprawdzi mi zawory i łańcuch rozrządu. 

Także Panowie "niczocho" ne straszno :-)    Najważniejsze, że moto nie kopci, i daje mi tę samą przyjemność, co kiedyś.   

Pozdrówka

Offline

 

#18 2022-10-04 07:12:27

 Jachoo

Platynowy Zlotowicz                      Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-12
Posty: 2629
Punktów :   27 
Motocykl: ZR750 Husarya

Re: GPZ 550 podłączenie gaźników z kranikiem podciśnieniowym

Jak widzisz nie taki diabeł straszny


__________________________________________________________________________________________

Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? ...
... A potem zacznij to robić.

Offline

 
  • Index
  •  » Warsztat
  •  » GPZ 550 podłączenie gaźników z kranikiem podciśnieniowym

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki przegrywanie kaset vhs łódz wellness w Ciechocinku